Signum

Signum

Antonio ve Fausto Guidolin kardeşler tarafından 1979 yılında kurulmuş olan İtalyan kalem üreticisi Signum’un adı latince “çizgi” demektir.

İsmini Roma arabalarının bıraktığı izden yola çıkarak belirleyen Signum, antik çağlardan bugüne ve geleceğe çizginin ve yazının serüvenini hatırlatır. Logosunda ve tasarımlarında yer alan Antik Roma tekerleği sembolü, markanın adına gönderme yaparken; aynı zamanda her bir Signum ürününün değerli ve eşsiz olduğunu simgeler. Tutku, özveri ve iş birliğini prensip edinen Signum; Antonio ve ailesinin kuruluşundan bu yana İtalyan stilini mükemmellikle bütünleştirmeyi biricik ilkesi olarak görmektedir.

Bu yüzdendir ki tüm yazı araçları ömür boyu garanti altındadır.

Yapım Aşamaları

Tek tek çeşitli CNC makinelerinde şekil verilerek ortaya çıkartılan yüzde yüz doğal reçine parçaları İtalyan estetik bakış açısı ile itinayla bir araya getiriliyor. Üretimde kullanılan reçinelerin kalitesi hem ne kadar dayanıklı olduğunu hem de ne kadar eşsiz olduğunun kanıtı oluyor.

Parlatma işlemi son aşamasına geldiğinde ortaya çıkan gövde ve kapak parçalarının rodyum, atın veya koyu altın kaplanarak oluşturulan metal aksamları ile tamamlanması sonucu eşsiz bir yazı aletine dönüşen kalemimiz çok uzun yıllar zevkle kullanılacak bir sanat eseri halindedir. Sanatçının ellerinde hak ettiği yeri almak için sabırsızlanır.

Signum Facebook Sayfası

KOLEKSİYONLAR

Alphabet Of Arigghi Koleksiyonu

Antares Koleksiyonu

Armonia Koleksiyonu

Auriga Koleksiyonu

Carina Koleksiyonu

Corallo Koleksiyonu

DDP Limited Koleksiyonu

Desiderio Koleksiyonu

Diamond Koleksiyonu

Fenice Koleksiyonu

Murano Koleksiyonu

New Fenice Koleksiyonu

New Nova Koleksiyonu

New Small Solare Koleksiyonu

Nova Koleksiyonu

Nova Phyton Koleksiyonu

Orione Koleksiyonu

Palladio Koleksiyonu

Solare Koleksiyonu

Sümer Koleksiyonu