Pininfarina Segno

Pininfarina Segno

Napkin® 2007 yılında İtalya’da kurulmuş genç bir şirket olmasına rağmen Romagna’daki merkezi ile İtalya’da ve dünyada geniş bir satış ağı kurmuştur.

Napkin® akıllardaki bir innovatif fikir ile kurulmuş , böylece yeni pazarlar yaratmış ve yeni konseptler icat etmiştir. Napkın için başından beri yenilik, innovasyon ve farklı bir konsept zorunluluktur. Bu strateji doğrultusunda eşsiz İtalyan tasarımını da kullanarak yenilik ve zerafeti barındıran yeni modeller yaratmıştır. Modelleri İtalyan dizaynının tüm özelliklerini, stilini, güçlü yeniliklerini ve zerafetini barındırır.

Napkin® geniş AR-GE çalışmaları ile yüksek kalite düzeyini korumayı ve aynı zamanda geliştirmeyi hedeflemektedir. Bunun için de tasarım okulları ve bağımsız tasarımcılar ile işbirliği yapmaktadır. Napkin® Forever bu çalışmalardaki en özel ve tüm söylenenleri içinde barındıran bir projedir.

Napkin® Forever limitsiz bir yazı gerecidir. İlhamını Leonardo da Vinci’nin kullanmış olduğu eski bir yazım tekniğinden almış Sergio Mori’nin dizaynı olan projenin en önemli özelliği ucundaki Etergraph® adı verilen metal alaşımdır. Ortaçağda Leonardo Da Vinci ve diğer ustaların kullanmış olduğu bu eski tekniğe Silverpoint adı da verilir. Gümüş, tebeşir ve yapıştırıcının bileşiminden oluşan Silverpoint kurşun kalem efekti verir. Napkin® bu eski tekniği çok büyük oranda geliştirmiş ve normal bir kağıda yazacak hale getirmiştir. Pratik olarak yazmak oksidasyon sürecidir. Metal ve kağıdın üzerinde ucun temas ettiği yerlerde mikroskobik çizikler oluşturan bir özelliğe sahiptir. Bu yazı gereci hiçbir kalemle karşılaştırılamaz. Etergraph® çok sert bir malzeme olduğu için çok zor ve yavaş ısınır ve olağanüstü koşullarda yazabilir. Örneğin suyun altında, O °C sıcaklığın altında, yerçekimsiz ortamlarda.

Sergio Mori dışında, Napkin®’in son tasarımcısı Pininfarina olmuştur. 85 yıllık bu firma dünyanın en iyi tanıdığı Ferrari otomobilinin tasarımını yapmıştır. Pininfarina Napkın’in AR-GE ekibi ile birlikte Forever Pininfarina Cambiano’yu ortaya çıkarmış. 2012 yılında adaşı olan aracın hızından, oluşturduğu yarışçı duygusundan ilham alan ceviz ağacı ve metalin birlikte kullanımı ile romantik, başarılı ve gerçekten inanılmaz bu kalem ile birlikte birçok proje geliştirilmeye devam edilmektedir.

Şirket 2018 yılı başından ünlü İtalyan tasarım şirketi Pininfarina’nın bünyesine katılmış ve Pininfarina Segno adını almıştır.

Pininfarina Web Sitesi
Pininfarina Facebook Sayfası

MODELLER

Boutonniere

Clip

Cuban

Cuban Cedarwood

Perpetua

Pininfarina

Prima

Prima New Colors

Primina

Pininfarina Aero

Sostanza

Forever Libra

Pininfarina Space